Konec světa???

16. prosince 2014 v 16:17 | Harumi - chan |  Harumi's diary
Ahoj všichni!
Dnes ve škole jsem si v Životním stylu říkali něco o civilizačních chorobách a tím jsme tak trochu nakopli téma o našem životním prostředí, jak si znečišťujeme ovzduší a pod. Díky tomu mě napadlo napsat tenhle článek. Pamatujete si, jak v roce 2012 hrozili koncem světa a to jenom proto, že skončil Mayský kalendář? No a vlastně i v ty předchozí roky mělo být několik konců světa, ale prostě se nic nestalo. Jenom tím vystrašili spoustu lidí. Stalo se, že pár lidí i kvůli tomu spáchalo sebevraždu. Já osobně jsem tomu nevěřila, myslím, že kdyby měl být konec světa, vypadalo by to trochu jinak. Já spíše zastupuji teorii, že my se zničíme sami. Tohle téma se taky celkem často objevuje na internetu či v novinách a časopisech. Např. teď tu vedle sebe mám jedno číslo Enigmy, ve které o podobném tématu píšou.Nedávno jsem v novinách četla článek o Atlantském oceánu. To, co jsem zjistila bylo celkem... nom, celkem... udivující? Nevím, jestli je tohle ten správný název, ale nic jiného mě nenapadlo... No, zjistila jsem, že tam je celkem dost velký ostrov z pet lahví a dalších odpadků, což je celkem smutné. Tady vám dám pár obrázků, které jsem našla na internetu.
Smutné, co?Ale taky jsem našla pár obrázků, na kterých jsou třeba z pet lahví postaveny lodičky, palmy a hračky pro děti. To mě tak trochu potěšilo, ale nemyslíte si, že je tak trochu pozdě? Podle mě s tím mohli začít trochu dřív, třeba by to pak v těch oceánech nevipadalo takhle.

Tohle to je podle mě dobrý nápad :)
Taky jsem na internetu našla hodně článků o tom, že se Země srazí s nějakým meteoritem či hvězdou. To je taky celkem pravděpodobnější, ale stále jsem zastánce toho, že se zničíme sami. Podivte se na číňany. Né, že bych proti nim něco měla, ale nepřemnožili se nám trochu? Neříkám, ať je zabijou, ale prostě jich je trochu moc. Nebo američané. Ti neustále vyrábějí nějaké zbraně, které dále dovážejí do světa. Taky se neustále žerou ty jejich hamburgery. Nedávno vědci zjistili, že Amerika je nejtlusčí kontinent na světě.
Nedávno Goddardovo centrum pro vesmírné lety (hlavní výzkumné centrum NASA) přišlo se zprávou, že lidstvo vymře již za několik generací. Také matematik Safa Motesharrei spočítal, že lidstvo už má své dny sečteny. Za zánikem světa stojí čtyři důležité faktory: nedostatek vody, zhoršování klimatických podmínek, nárust populace, nedostatek energie. Vědci uvádí, že čerpání zdrojů už skoro dosáhlo své hranice. Závažným problémem je i dělení lidí na bohaté a na chudé. Bohatí v krizi budou žít jako doposud, jenom chudí pocítí tu krizi a dopad blížících se problémů. Podle mě z toho za chvíli bude boj o život.
A na závěr pár obrázků.
Omlouvám se za tak depresivní téma, ale opravdu jsem na to chtěla napsat článek. Tak snad se vám aspoň trochu líbil a opravdu by mě zajímalo, jaký názor na tohle téma máte vy.

Vaše Harumi - chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kenz Kenz | Web | 16. prosince 2014 v 16:31 | Reagovat

Na konec světa jsem taky nikdy nevěřila ;)

2 Harumi - chan Harumi - chan | Web | 16. prosince 2014 v 17:35 | Reagovat

[1]: :) mě to přišlo tak trochu... ujetý? Myslím si, že jen prostě chtěli upoutat pozornost nebo neměli co na práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama