Vocaloid

14. ledna 2015 v 20:33 | Harumi - chan |  Japonsko a jeho ctnosti
Hi everybody!
Opět bych se vám chtěla omluvit za svou menší neaktivitu, ale protože se blíží pololetí, ve škole se píše teď dost testů a tak se na ně člověk musí učit, což zabere celkem dost času... Jinak, chystala jsem se vám sem dám už fullbody Hinamori Arakawa, ale jak na potvoru mi klekl komp. Táta se mi ho snažil opravit, ale bohužel už je v počítačovém nebi... Ještě, že jsem si všechny věci zálohovala, a tak jsem skoro o nic nepřišla, jen o pár aplikací a o jeden obrázek, a to o fullbody Hinamori. Já jsem to totiž zrovna chtěla uložit a najednou mi to kleklo a už s tím nešlo nic dělat. Ale co, nakreslím to znovu (až se mi bude chtít samozřejmě).
Abych tu vyplnila tu prázdnotu, přidávám vám sem článek o Vocaloidu =D Snad se vám bude líbit :))VOCALOID

Pokud se zajímáte o Japonsko a japonskou hudbu, učitě jste už někdy slyšeli o názvu "Vocaloid". Jenomže co to vlastně je? S tím bych vás právě teď chtěla seznámit.

Vocaloid je název pro počítačový program tvořící hudbu a slova z propůjčeným hlasů zpěvaček a zpěváků. Tento program vám umožní vytvořit si vlastní píseň a novější verze dokáží vytvořit i skvěle propracovanou choreogarfii. Program je vytvořen japonskou firmou jménem Yamaha.
První Vocaloid však nepocházel z Japonska, nýbrž z Ameriky. Poprvé se představili v roce 2004 a to jako Lola, Leon a Miriam. Z japonských Vocaloidů se jako první představili Kaito a Meiko.
Vocaloid se velmi rychle šířili a stávali se čím dál víc oblíbenými, a to byli jen takovým pokusem. Díky tomu se japonci rozhodli v roce 2007 vytvořit Vocaloid 2, kde se objevili např. Luka, Miku Hatsune, Rin a Len Kagamine a Kaai Yuki.
Nejznámější a nejoblíbenější Vocaloid je Miku Hatsune.
V roce 2012 se však objevily poslední neoficiální Vocaloidy, kteří měli zatím nejlidstější hlasy. Patří tam třeba IA a spoustu dalších neoficiálních členů. Dohromady jich je přes 100.
Díky jejich oblíbenosti se jim zajistila role v mangách, anime, reklamách a hrách.
Pro Vocaloid bylo vytvořeno i několik rádií, které máme i tady v Česku a na Slovensku. Také byly pro Vocaloid pořádány koncerty, kde se buď promítali na plátno a nebo holograficky - v trojrozměrném obrazu.
Vocaloid i několik známých písničky z angličtiny a některé z nich přezpívali i do japonštiny.

Koho máte nejraději z Vocaloidů? Já mám ráda Miku Hatsune a Megurine Luka ^^ A posloucháte písničky japonsky nebo anglicky zpívané? Já spíše poslouchám ty anglické písničky :) Ty japosnké moc nemusím, tedy jen na pár vyjímek :))
Zde je pár písniček od Vocaloidů:

Tohle je momentálně moje nej písnička ^3^
Tak to by bylo vše :) Snad se vám článek líbil :)) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama